Trenerzy

Anna Miros (Podolec)

trener dziewcząt

Pochodząca z Łańcuta reprezentantka Polski kadetek i juniorek. W reprezentacjach młodzieżowych odnosiła sukcesy (srebro ME kadetek 2001, brąz MŚ kadetek 2001, złoto ME juniorek 2002, brąz MŚ juniorek 2003). W Reprezentacji Seniorek rozegrała 171 meczy.  Największy sukces reprezentacyjny odniosła na Mistrzostwach Europy w 2003 roku, gdzie z drużyną „Złotek” zdobyła złoty medal (była najmłodszą zawodniczką tej drużyny). Występowała w kadrze narodowej na przełomie lat 2002-2015, występując w Mistrzostwach Europy i w Mistrzostwach Świata, Pucharze Świata czy w turniejach cyklu World Grand Prix, jednak największym spełnieniem marzeń Anny był wyjazd i występ na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku w Pekinie. Swoją karierę zawodniczą w Ekstraklasie rozpoczęła w BKS Stal Bielska Biała po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W bialskim klubie spędziła 4 lata, zdobywając Mistrzostwo Polski, Puchar Polski i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski. Grała również w innych klubach w Ekstraklasie w Polsce, tj: MKS Dąbrowa Górnicza, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Atom trefl Sopot, MKS Energa Kalisz, zdobywając wiele medali Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Anna Miros występowała także w klubach zagranicznych, tj:we włoskim Asystelu Novara, zdobywając Wicemistrzostwo Włoch i Puchar Cev, rumuńskim Dinamo Romprest Bukareszt, rosyjskim Bałakowskaja AES Bałakowo i Awtodor-Mietar Czelabińsk. Przez całą swoją zawodniczą karierę, zarówno w klubach jak i w Reprezentacji Polski, grała na pozycjach przyjmującej, atakującej i środkowej. Karierę zakończyła w 2020 roku w klubie z Kalisza.

Wojciech Bućko

trener, koordynator ds. szkolenia chłopców, tel. 602 457 370

Absolwent  AWF w Poznaniu- kierunek nauczycielski, specjalizacja trener II kl. piłki siatkowej. Ukończona Wyższa Oficerska Szkoła Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Praca dyplomowa podniesienia kwalifikacji na trenera klasy I w piłce siatkowej. Wieloletni licencjonowany trener Polskiego Związku Piłki Siatkowej Warszawa oraz ŚZPS Katowice w siatkówce żeńskiej i męskiej. Prezes i trener koordynator BBTS Włókniarz B-B. Członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie i liczne sukcesy w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jacek Skulski

trener, koordynator ds. szkolenia dziewcząt tel. 603 126 396

Absolwent AWF-u w Gdańsku- kierunek trenerski, specjalizacja: piłka siatkowa. W Szkole Mistrzostwa Sportowego Edu-Sport pracuję od początku jej istnienia. Byłem jednym z jej założycieli, w roku 2004 prowadziłem grupę naborową. Przekonałem rodziców i dzieci do wyboru naszej szkoły.  Przez kilkanaście lat istnienia szkoły nasze drużyny sięgnęły kilkukrotnie po tytuł Mistrza Polski. Największe osiągnięcia to: brązowy medal Mistrzostw Polski w 2008 roku oraz srebrny medal Mistrzostw Polski Szkół Licealnych w 2009 roku.

Roman Gil

trener dziewcząt

Absolwent AWF-u w Krakowie, trener II klasy piłki siatkowej, członek Wydziału Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach oraz wieloletni trener kadr wojewódzkich. Medalista w rozgrywkach wojewódzkich jak i ogólnopolskich, w kategoriach młodzieżowych i seniorskich. Odznaczony srebrną odznaką PZPS.